6 причин для того, щоб щоранку приймати прохолодний душ

Так, це схоже на тортури – прокинутися вранці і відразу ж стати під струмінь холодної води. Але загартовуючись на регулярній основі, ви так сильно допоможете своєму організму, що заради цього варто трошки помучитися, відзначають лікарі. Медики назвали 6 переваг щоденного прохолодного душу.

Робота мозку

Холодний душ вранці упорядковує не тільки тіло, а й свідомість. Від різкого перепаду температури ви природним чином починаєте дихати швидше і глибше. Так збільшується кровообіг і приплив кисню. У підсумку ваш мозок працює ефективніше. Тому хоч холодний душ відразу після пробудження і здається справжніми тортурами – це такі тортури, після якої ви почнете міркувати в два рази швидше і продуктивніше.

спалювання жиру

Якщо у вас проблеми із зайвою вагою, то холодний душ стане важливою частиною програми схуднення. Коли ви вживаєте в день більше калорій, ніж витрачаєте, – надлишки перетворюються в два види жиру. Білий – від нього доведеться позбавлятися за допомогою фізичних тренувань. І бурий жир, який в холоді буде спалюватися організмом, щоб ви могли зігрітися. Якщо ви будете регулярно приймати холодний душ, то за рік, крім результату від тренувань і правильного харчування, скинете ще 4-5 кг бурого жиру.

Боротьба з хворобами

Коли ви стаєте під холодний душ, то організм відчуває легкий шок і «згортає» периферичний кровообіг, направляючи кров в самі життєво-важливі органи. Після холодного душу приплив крові до периферії знову відновлюється, стаючи ще більше, ніж був до процедури. Насичена киснем кров відновлює тканини швидше і розганяє метаболізм. Збільшення кровообігу стимулює також імунну систему – і багато болячки проходять самі собою.

озноб щастя

Холодний душ, як і сміх, допоможе вам відчувати себе щасливішими. Коли ви смієтеся, дихання переривається – під впливом легкого стресу організм викидає в кров ендорфіни, які одночасно відповідають і за угамування болю, і за відчуття щастя. Такий же легкий стрес в організмі викликає і холодний душ. Тому якщо ви прокидаєтеся вранці, і вам вже жити не хочеться – спробуйте починати день, заряджаючись щастям під холодним душем.

Гладка шкіра

Гаряча вода руйнує корисне шкірне сало. І якщо ви любите стояти довго під струменем «окропу», вас від сухості шкіри не врятує жоден гель для душу. Краще використовуйте холодну воду. Вона не позбавляє шкіру природного зволоженості і робить позитивний вплив на поверхневий кровотік – судини при низькій температурі звужуються, а слідом за ними звужуються і пори. Особливо якщо ваша шкіра червоніє і дратується після душа – використовуйте холодну воду.

блискуче волосся

Холодна вода не вилікує сильно пошкоджене волосся, але якщо вони у вас більш-менш нормальні – загартовуючись вранці, ви додасте їм ефектний блиск. Низька температура під час душа викликає прилив крові до цибулині волоса, що призводить до швидкого розгладження кутикули. У підсумку ви отримуєте блиск волосся практично моментально.

Якщо ви не звикли до холодного душу, варто привчати себе до більш низьких температур поступово. Кожен день намагайтеся зробити воду більш прохолодною, і скоро ви звикнете до такої процедури. Прийми до відома і наступні поради:

Спершу варто перейти на теплий душ, поступово знижуючи його температуру. Уникайте занадто холодної води, під якою ви швидко замерзає.

Через декілька днів знову понизьте температуру води.

Не варто лякатися холодного душу і в холодну пору року. Хоча буде досить складно перейти на прохолодну температуру душа, але він зміцнить імунітет і дозволить протистояти простудних захворювань і грипу.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]