7 продуктів, в яких більше солі, ніж здається

Щоденна потреба в солі у дорослої людини становить 4-6 грамів, але в умовах підвищеного потовиділення потреба сильно зростає. Проте обсяги солі, які ми поглинаємо, набагато перевершують добову потребу. У більшості випадків це пов’язано з тим, що сіль буває вкрай непомітною – вона прекрасно розчиняється і може бути замаскована під личиною цілком нешкідливого продукту. Так відбувається з продуктами, які здатні приховувати підвищений вміст натрію під яскраво вираженими смаками, і серед них є досить несподівані.

морепродукти

У морепродуктах багато корисного – унікальний білок і унікальні мінерали. Натрію в мідіях, креветках або восьминогів досить багато – близько 400 мг / 100 г. Солити їх зовсім не обов’язково – вистачить заправки з лимона і оливкового масла.

сир

Більшість сирів на прилавках супермаркетів є складносурядні продукти, в яких приховано величезну кількість жирів і солі. Процес виробництва сиру може разюче відрізнятися за ступенем натуральності та автоматизації.

хліб

Так як сама технологія виробництва хліба є низкою хімічних перетворень, солі дуже легко розчинитися в рецептурі. Свіжий хліб має неймовірну здатність порушувати апетит. При цьому сіль необов’язково конфліктує з цукром – солодко-солоні смаки активно використовуються як приманка в величезній кількості виробів: від бігмака до печива.

квасоля

Квасоля, як і всі бобові, має явну схильність до абсорбції солей і металів. Саме тому боби можуть накопичувати в собі самі різні хімічні комбінації, які можуть включати навіть важкі метали на кшталт ртуті і цинку.

яйця

Яйця містять в собі набір поживних речовин, достатній для появи з небуття нового курчати. Не дивно, що в них повно мінералів – в тому числі натрію. Звичка солити яйця веде до перенасичення сіллю – а воно ще нікому не принесло користі.

морозиво

Так само, як і сир, морозиво робиться зі складної комбінації молочних продуктів, ароматизаторів, барвників, підсолоджувачів і солі. Денну норму солі можна отримати з одного ріжка, так що не варто особливо налягати на цей десерт.

гриби

Гриби люблять брати від землі найцінніше – в тому числі величезна кількість солей, які розчинені в грунті. Не всі з них можуть бути корисні для організму, так що не додавайте організму турботи додатковим прісаліваніем.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]