Аденокарцинома легені: лікування, діагностика, симптоми

Аденокарцинома легенів є одним з найбільш поширених видів недрібноклітинного раку легенів. Ця пухлина становить 35-40% випадків раку легенів. Вважають, що вона розвивається з келихоподібних клітин великих бронхів, але виявляється вона зазвичай як периферичний рак легені, що не викликає симптомів. Це найчастіший гістологічний тип раку легенів у некурящих і на тлі локального пневмосклерозу (рак в рубці).

КЛІНІЧНІ ПРОЯВИ

Першим симптомом буває рясна мокрота. Мікроскопічні ознаки всіх варіантів аденокарциноми – залізисті структури і утворення слизу, причому пухлина росте по міжальвеолярних перегородок. Маса пухлини подвоюється в середньому за 6 міс., Характерно раннє метастазування в кістки, головний мозок, печінка і надниркові залози.

ДІАГНОСТИКА

На рентгенограмі у 65% хворих знаходять периферичну круглу тінь, приблизно в 40% випадків пухлина розташовується центрально. У 15% випадків спостерігається пухлинний випіт в плевральну порожнину або проростання грудної стінки. Рентгенологічне обстеження, аналізи крові, аналіз харкотиння, бронхоскопія та біопсія легені може також допомогти в наданні інформації використовуваної в діагностиці цього захворювання, встановленні ступеня або стадії раку. Залежно від стадії раку легенів і тяжкості симптомів, лікуючим лікарем призначається варіант лікування.

Ви можете задати питання про лікування аденокарциноми легенів по телефону + 38-068-743-41-43 або відправити анкету

ЛІКУВАННЯ АДЕНОКАРЦИНОМИ ЛЕГЕНІВ

У разі виявлення аденокарциноми легені на ранній стадії, для видалення ракової пухлини може бути виконано наступні лікування: 1. Радіохірургія КіберНіж (Україна Київ) або 2. Хірургічне втручання. Клиноподібна резекція, лобектомія і пневмонектоміі – ось деякі з застосовуваних для лікування раку легенів хірургічних процедур. Якщо виконання хірургічної операції у зв’язку з поганим загальним станом хворого на рак легенів неможливо, для пригнічення росту і знищення ракових клітин застосовується хімія і променева терапія.

Бронхіолоальвеолярний рак – варіант аденокарциноми, виявляється у вигляді обмежених затемнень, на тлі яких видно полосовідние ділянки підвищення прозорості легеневого поля (бронхи), або множинних вогнищевих тіней. Така картина нагадує пневмонію.

ПРОГНОЗ

Прогноз є поганим, якщо рак легенів поширився за межі грудної стінки, на плевру або поширився на лімфатичні вузли. Загальна п’ятирічна виживаність становить близько 15% для хворих з діагнозом аденокарциноми. Менше 10% людей, які були діагностовані в пізній стадії, виживуть протягом п’яти років після постановки діагнозу.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]