Бути в тонусі

nastriy
Як підбадьоритися і підняти настрій восени? Чи є альтернатива тому, щоб накачуватися кави – чашка за чашкою?
Амазонська гуарана відома жителям Південної Америки ще з XVII століття. Це ліана (лат. Paullinia cupana), чиї плоди, схожі на каштани, виглядають загрозливо і заворожуюче одночасно і містять в 2 рази більше гуаранина (це аналог кофеїну), ніж зерна кави. Індіанці використовували гуарану в тривалих походах, щоб підвищувати витривалість і притупляти апетит. Сьогодні цей природний енергетик широко застосовується в харчовій, фармацевтичній і спортивної індустрії, а також використовується для приготування напоїв, які заміняють кави. Гуаранін добре засвоюється, не викликає посилення серцебиття і не дратує шлунок.
Одна з основних сфер застосування гуарани – засоби для схуднення. Гуаранін прискорює метаболізм навіть при низькій фізичної активності та гарному апетиті, стимулює обмінні процеси організму, руйнує жирові відкладення і сприяє зниженню ваги. Він має легкий проносний і сечогінний ефект, нормалізує рівень холестерину. Ще один приємний бонус – зменшення проявів целюліту.
Протипоказання до прийому гуарани
 
Гуарана не рекомендується людям, що перенесли інфаркт, інсульт,
страждаючим хронічною гіпертонією, дітям до 16 років, вагітним і годуючим жінкам.
Серед інших властивостей гуаранина виділяють його тонізуючий ефект. Будучи ефективним стимулятором нервової системи, речовина допомагає при перевтомі, надає бадьорості і сил. Що міститься в гуарані кофеїн засвоюється поступово, діючи протягом приблизно восьми годин, позбавляє від відчуття втоми і підвищує витривалість. Ось чому напої з гуараною часто вибирають і спортсмени, і люди, які відчувають сильні розумові перевантаження, і ті, кому доводиться працювати вночі. Гуаранін покращує кровопостачання мозку, що сприяє концентрації уваги. Його застосовують при синдромі хронічної втоми, невралгіях і мігрені.

На відміну від Південної Америки, де гуарану використовують як традиційного інгредієнта освіжаючих напоїв, для нас цей продукт в деякому роді залишається екзотикою. Але все ж гуарану можна знайти не тільки в енергетичних напоях – вона також входить до складу БАДів, чаїв, спортивного харчування і навіть деяких цукерок. Фахівці компанії РЕМЕДІ Про – перший постачальника гуарани в Росії – радять звертати увагу на натуральність продукту, оскільки не всі поєднання гуаранина з іншими компонентами добре вивчені, і різні добавки можуть спотворити ефект гуаранина.
Звичайно, гуаранін – не “чарівна пігулка», і не панацея від усіх осінніх бід. Але за відсутності протипоказань – реально працюючий стимулятор. Головне, не захоплюватися. У всьому потрібна міра.
Юлія Чехоніна, кандидат медичних наук, науковий співробітник клініки ФГБНУ «НДІ харчування»:
– Прийом будь-яких біоактивних добавок та стимуляторів правильно починати після консультації з лікарем. Це необхідно, щоб переконатися в тому, що засіб не викличе небажані побічні ефекти і алергію. Крім того, бажаючи схуднути, не можна покладатися тільки на «чудо-коктейль». Застосовувати гуарану рекомендується в комплексі з правильним харчуванням і достатньою руховою активністю. Кращий час для коктейлю або іншого продукту з гуаранина – ранок, після сніданку, і як перекушування між основними прийомами їжі. Ні в якому разі не замінюйте їм обід! Гуаранін здатний підбадьорити, підвищити тонус організму, додати сил. Але приймати його слід в ті дні, коли ваша фізична активність висока. Приміром, у будні. А у вихідні давайте організму відпочити і розслабитися, накопичити запас енергії.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]