Чи ускладнюють молочні продукти акне?

Від акне страждає близько 80% людей у ​​віці від 11 до 30 років. З цим захворюванням пов’язано безліч міфів, але особливо запеклі суперечки розгораються про зв’язок акне з продуктами харчування.

Акне – запальне захворювання шкіри. Шкірне сало забивається в фолікул і створює сприятливе середовище для росту бактерій. Починається запалення, яке виглядає як червона пляма або припухлість.

Багато дослідників встановили зв’язок між споживанням молочних продуктів і збільшенням акне.

Гормони, що містяться в молоці, підвищують рівень тестостерону в тілі людини. Через це збільшується вироблення шкірного сала, яке закупорює фолікули.

Крім гормонів, в молоці міститься сироватковий білок і казеїн. Вони збільшують рівень інсуліноподібний фактор росту – 1 (IGF-1), який посилює акне.

Варто бути уважнішими тим, хто вживає протеїнові коктейлі або батончики на основі сироватки та казеїну. Вони теж провокують запалення.

Чи варто відмовлятися від молочних продуктів, якщо у вас акне

У знежирене молоко нерідко додають казеїн і сироватку, щоб зробити смак більш насиченим. Якщо ви не можете зовсім відмовитися від цього продукту, то віддайте перевагу цілісного молока.

Відмовлятися від всіх молочних продуктів не має сенсу. Молоко і морозиво посилюють запалення, в той час як натуральний йогурт або сир можуть ніяк не впливати на стан шкіри.

Через ферментації йогурт містить менше інсуліноподібний фактор росту – 1, ніж молоко. Тому він не робить такого сильного впливу на шкіру. А йогурт з пробіотиками може навіть знизити запалення.

Як на стан шкіри впливає сир – залишається поки неясним.

Як перевірити вплив молока саме на вашу шкіру

Спробуйте відмовитися від молочних продуктів. Зазвичай 2-3 тижнів достатньо, щоб зрозуміти взаємозв’язок, але іноді результат може проявитися не раніше ніж через місяць.

Якщо вам важко різко виключити молочні продукти з раціону, спробуйте переходити на дієту поступово. Спочатку відмовтеся від молока. Якщо нічого не змінилося – спробуйте відмовитися від сиру. Так можна зрозуміти, які продукти погіршують запалення особисто у вас.

Безмолочна дієта знизить ймовірність запалень, але вона не допоможе позбутися від акне повністю.

Спадковість, стрес і гормони впливають на стан шкіри набагато сильніше будь-якої дієти.
Не менш важливий і правильний догляд. Якщо висипання не проходять тривалий час, доведеться вдатися до спеціальних засобів з саліцилової кислотою, перекисом бензоїлу (benzoyl peroxide) і ретиноїдами.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]