Чому нам після їжі хочеться спати

Для деяких це просто звичка, для інших – приємна обставина. Але що ж насправді відбувається з нами від ситної вечері, розповіли експерти.

Чому після їжі хочеться спати

Нейромедіаторна реакція

Коли ми їмо, шлунок виробляє гастрин – гормон, який сприяє секреції травних соків.

Коли їжа потрапляє в тонкий кишечник, клітини в кишечнику виділяють більше гормонів (ентерогастрон), які сигналізують іншим функціям організму, в тому числі системі кровообігу.

При перетравленні їжі кровоносна система зосереджується на обслуговуванні травного тракту. Це означає, що менша кількість крові залишається решти тіла.

Палеонавтіка

Відчуття втоми і неповороткість після їжі – рудимент нашої тваринної сутності. Полювання пройшла успішно, шлунок повний – значить пора спати і перетравлювати здобуте. Однак, тут багато що залежить від того, що саме ви їли.

Протягом багатьох років, дослідники вивчали зв’язок між їжею і сонливістю, але трохи під іншим кутом зору. Знання про сон – фундаментально важливо при боротьбі з такими захворюваннями, як діабет і атеросклероз.

Досліди з дисбалансом поживних речовин показували однозначні результати – сонливість викликають перш за все жири і вуглеводи. І це ставить інше питання – чому так відбувається.

правильні продукти

Але чи є продукти, які можуть насичувати без ефекту гальмування? Продукти багаті на триптофан – м’ясо індички, сир, тофу і банани. Він чудово засвоюється, в той же час не викликаючи бурхливого припливу інсуліну.

Наукове обгрунтування користі теплого молока

Випивши на ніч склянку теплого молока, людина уві сні менше рухається, міцніше спить. Механізм такого снодійного ефекту теплого молока помітили ще в давнину, але пояснили тільки зараз.

Нагріте трохи вище температури людського тіла молоко набагато краще засвоюється організмом. Гормони кишечника запускають вироблення мелатоніну, який в свою чергу відповідає за міцний сон і регуляцію циркадних циклів.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]