Грип 2016: лікування, симптоми

gripp_2016Школи припиняють заняття, дітям настійно рекомендують перебувати вдома. На вулицях, у транспорті, в громадських місцях багато людей в масках, що закривають ніс і рот. В аптеках черги, розкуповуються препарати «від грипу та застуди». Різко зросла кількість захворілих. У Росії епідемія грипу. Що відомо про нинішню епідемію Більшість випадків захворювання на грип в цьому році пов’язане із зараженням вірусом Н1N1 – вірусом так званого «свинячого грипу». Це і добре, і погано. Добре, тому що саме цей вірус лікарі в цьому році і чекали, на цей вірус була «націлена» протигрипозна вакцина, якою проводилися минулої осені щеплення, і все щеплені проти грипу добре від нього захищені. А погано, тому що прищепилося від грипу цього року недостатня кількість людей, а грип, викликаний штамом Н1N1, клінічно протікає дуже важко і часто ускладнюється запаленням легенів.

Клінічні ознаки грипу
Часто «грип» називають будь нежить. Але насправді грип – це досить важке інфекційне захворювання, що викликається вірусом, який потрапляє в організм людини через дихальні шляхи. Захворювання може початися вже через кілька годин. Для початку грипу характерний різкий підйом температури до 39 ° С і вище, що супроводжується «ломота» і болями в суглобах і у всьому тілі. Сильно болить голова, очі сльозяться, людині боляче дивитися на світ. З’являється сухий надсадний кашель, болить горло, «річкою тече ніс». Іноді висока температура може супроводжуватися розладом стільця, що особливо лякає мам хворих дітей. Температура при грипі наполеглива, погано піддається жарознижуючим препаратів і зазвичай зберігається 2-3 дні. Потім, як правило, хвороба «починає відступати». Але для повного одужання звичайно потрібно не менше 10 днів.

Що робити, якщо захворів грипом

Якщо, не дай Бог, Ви захворіли на грип, не потрібно проявляти нікому не потрібний «героїзм»: напитися аспірину і ледве живому йти на роботу. Працівник із Вас ніякої, а от заразитися від Вас можуть багато. Тому випийте таблетку парацетамолу, викличте додому дільничного терапевта з поліклініки і лягайте в ліжко. І пийте, пийте, пийте! За день потрібно випити не менше 2 літрів рідини – морсу, компоту, чаю, теплого молока … В організмі йде інтенсивне розмноження вірусів, гинуть клітини, утворюються токсини. Це і призводить до високої температури тіла і поганого самопочуття. Рясне введення в організм рідини сприяє і збільшенню її виведення з організму. А разом з рідиною виводяться і токсини. Хворий на грип повинен знаходитися в окремій кімнаті, кімнату необхідно провітрювати кожні 2-3 години. При цьому сам хворий повинен з кімнати виходити.

Чим лікувати грип

Є старий жарт: якщо грип лікувати, він пройде всього за тиждень, а нелікований грип тече цілих сім днів. На сьогоднішній день цей жарт застаріла. В даний час створені нові сучасні противірусні препарати, які дозволяють активно боротися з розмноженням вірусу в організмі. Ну і, звичайно, своєчасно розпочате противірусне лікування значно зменшує частоту ускладнень, що особливо актуально, якщо збудником грипу є такий небезпечний штам вірусу, як Н1N1, і скорочує загальну тривалість перебігу захворювання у людини. Отже, чим же лікувати грип? На сьогоднішній день свою високу противірусну активність довели такі препарати, як когацел, Інгавірін, ну і, звичайно ж, таміфлю. Хороший ефект отриманий від використання ІНГАРОН. Правда всі ці препарати потрібно обов’язково починати приймати буквально в перші години захворювання. А от використовувати аміксин, якщо захворювання вже почалося, пізно. Настільки улюблена багатьма оксолінова мазь в ніс, на жаль, взагалі не має терапевтичний ефект. Решта препарати (від кашлю, болю в горлі, нежиті і т.д.) призначаються лікарем залежно від наявності та ступеня вираженості тієї чи іншої симптоматики. Окреме питання – застосування при грипі антибіотиків. З одного боку, застосування антибіотиків знижує противірусний імунітет, але з іншого – своєчасно розпочата терапія даними препаратами дозволяє присікти на ранніх стадіях тільки починається розвиток бактеріальних ускладнень. А адже Н1N1 особливо небезпечний пневмоніями, які так часто розвиваються слідом за ним!

Проблема … Ось тому потрібно своєчасно викликати до хворого лікаря. Він оцінить наявну картину і прийме рішення про доцільність і моменті початку терапії антибіотиками. І нарешті: як не захворіти на грип Звичайно, найкраще було вчасно прищепитися від грипу. Але якщо ви цього не зробили, то зараз постарайтеся якомога рідше бувати в місцях великого скупчення людей. Особливо – в задушливих і погано провітрюваних приміщеннях. Ні в якому разі не спілкуйтеся з людиною, яка кашляє або чхає. Якщо ж Ви змушені перебувати в місцях великого скупчення людей, не соромтеся носити маску. Частіше мийте руки. Постарайтеся рідше користуватися місцями громадського харчування. Намагайтеся вживати в їжу більше вітамінів, свіжих овочевих і фруктових соків. Не втратили своєї сили давно і добре відомі цибулю і часник, що містять багато фітонцидів – антибіотиків рослинного походження. Ну і, звичайно, добре одягайтеся, уникайте переохолоджень і тримайте ноги в теплі. Епідемія триватиме близько місяця. Дотримуйтесь простих правил, про які ми вам нагадали і, я вірю в це, ви не захворієте і все буде добре. Бережіть себе і будьте здорові!

Share Button
[an error occurred while processing the directive]