Грип 2016 в Україні: До Києва прийшов новий штам вірусу

епідемія грипуЗа словами медиків, не виключено, що карантин повторно оголосять у лютому

Починаючи з цього тижня в Києві паралельно з пандемічним почав циркулювати інший штам (Н3N2), що прийшов в Україну зі Швейцарії.

«До групи ризику потрапляють хворі з імунодефіцитом, хронічними захворюваннями органів дихання і літні люди старше 60 років. У них на 5-10 добу захворювання можуть діагностувати пневмонію. Якщо кількість захворілих почне збільшуватися, а, за нашими прогнозами, це може наступити з середини лютого – початку березня, не виключено, що в школах знову скасують заняття », – говорить« Вістям »головний санлікар столиці Рубан.

C початку епідсезону від грипу та ускладнень уже померли 18 чоловік. За словами Рубана, це було з’ясовано в ході проведення дослідження. «Станом на понеділок, 25 січня, в Києві померли 18 чоловік. З них – 16 киян, один – з Чернігова та один – з Луганська. Вік хворих від 27 до 80 років », – каже лікар.

Велика частина (10 осіб) – з групи ризику. З них три людини з ожирінням, два діабетика, у двох була ішемічна хвороба серця, по одному – туберкульоз легенів, лейкоз, вага понад 100 кг і подагра. Майже всі померли від найбільш поширених ускладнень після грипу, які включають вірусну або бактеріальну пневмонію.

Разом з тим питання про продовження карантину в школах залишається відкритим. «Карантин був продовжений до 26 січня. Якщо станом на ранок вівторка в Києві за добу захворіє більш 5000 чоловік, то його можуть продовжити. Поки показники говорять про зниження кількості захворілих. У цьому випадку діти підуть в школу +27 січня », – повідомив Рубан.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]