Кишкові бактерії можуть викликати інсульт

Кишкові бактерії здатні викликати інсульт, з’ясували дослідники. Результати роботи були опубліковані в журналі Nature.

Дослідження було проведено на генетично зміненою лінії мишей, схильних до розвитку судинних уражень в мозку.

Раніше було встановлено, що кишкові бактерії здатні приводити до проблем з судинами головного мозку, зокрема – викликати каверозние мальформації, клінічні прояви яких варіюються від повної відсутності симптомів до внутрішньочерепних крововиливів. Успадковані форми цієї патології пов’язані з мутаціями, що пригнічують гени, які регулюють ріст клітин мозку.

Спостерігаючи за двома популяціями мишей протягом декількох поколінь, дослідники з’ясували, що навіть при збереженні небезпечних мутацій миші здатні виробляти стійкість до подібних поразок мозку. І, що цікаво, у мишей, в мозку яких розвивалися мальформації, також утворювалися і абсцеси в черевній області. Вони з’являлися після ін’єкцій, які в ході дослідження отримували все миші.

Подальший аналіз показав, що при введенні ендотоксинів бактерій Bacteroides fragilis, у великій кількості містяться в кишечнику, у мишей з мутаціями мальформації розвивалися, а у звичайних – немає. Грамнегативнібактерії впливають на поведінку клітин, і у генетично змінених мишей вони викликали розростання клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин головного мозку.

Введення антибіотиків викликало зменшення кількості бактерій на 96% – і настільки ж знизилася частота виникнення судинних уражень.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]