You are here

Масаж при раку

rak massazh
Масаж при раку слід виконувати з обережністю. Попередньо масажиста необхідно проконсультуватися з лікуючим онкологом.

Масаж – популярна оздоровча процедура, яка застосовується в різних медичних установах для лікування, профілактики та реабілітації хворих. Маніпуляція являє собою дозоване механічний вплив на тіло. Масаж проводять руками або за допомогою спеціальних апаратів та пристроїв.

Основними прийомами масажі є розминка, погладжування, розтирання, постукування і вібрації. Ці прийоми активізують місцевий і загальний обмін речовин, покращують циркуляцію крові, лімфи, а також знімають запальний процес в різних ділянках тіла. У цьому сенсі, безумовно, масаж дуже корисний не тільки для хворих, але і здорових людей. Однак існує чимало захворювань і станів, при яких масаж протипоказаний.

В даний час серед фахівців існує різне думка стосовно масажу при онкологічних захворюваннях. Деякі вважають, що масаж при раку протипоказаний. Інші – навпаки вважають цю процедуру корисною. Зокрема, деякі техніки масаж, наприклад, точковий масаж дозволяє значно поліпшити самопочуття онкологічного хворого.

Точковий масаж при раку

Точковий масаж протягом тривалого часу застосовувався при лікуванні онкологічних хворих. Кілька років тому Національний інститут онкології США схвалив його застосування.

За допомогою техніки точкового хворі не тільки розслабляються, але також набагато менше страждають від таких станів, як безсоння, депресія і больовий синдром, що важливо для пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Завдяки спеціальним точковим дотиків вдається зменшити больовий синдром, активізувати потік лімфи, зняти набряклість і усунути відчуття нудоти. Масаж дозволяє позбавитися від больових відчуттів в області пухлини шляхом впливу на декілька точок, які можуть розташовуватися далеко від ураженого органу. Наприклад, при раку кишечника можна впливати на спеціальні точки, розташовані на кінцівках, що набагато безпечніше для пацієнта на відміну від масажу черевної області.

Точковий масаж в поєднанні з ножною рефлексотерапією – досить поширена практика в США, яка застосовується після операцій, хіміо- та радіотерапії.

У багатьох медичних установах США масаж застосовується на всіх стадіях лікування онкологічних хворих. У деяких лікарнях практикують звичний масаж в поєднанні з акупунктурою і шиацу, що дозволяє багатьом пацієнтам з пухлинними захворюваннями відчувати себе набагато краще.

При кісті яєчників лазня або гаряча ванна категорично протипоказані. Також заборонені будь масажі лімфосістеми.

Запобіжні заходи

При виконанні точкового масажу пацієнт з онкологічними захворюваннями необхідно дотримуватися наступних правил:

не можна масажувати ділянки тіла, які уражені раком, оскільки це тільки посилить біль;
не можна натискати на запалені, почервонілі місця, які утворилися після радіотерапії, а також на післяопераційні шви;
масажист повинен уважно стежити за станом пацієнта. У свою чергу пацієнт повинен своєчасно інформувати масажиста про дискомфорт, який може з’явитися при виконанні масажу;
важливу роль в точковому масажі грає сила натискання. Після проведення хіміотерапії сила натискання повинна бути ледь відчутною для пацієнта;
масажиста слід регулярно підтримувати зв’язок з лікуючим онкологом, який завжди може дати цінну пораду та рекомендацію по конкретному пацієнту.
Масаж для зняття стресу

Оскільки онкологічні хворі схильні до стресів, важливим компонентом лікування є боротьба з психологічними розладами. Згідно з даними Американського Національного інституту раку, щоденний 15-хвилинний масаж здатний вже протягом 3-4 тижнів істотно знизити дію стресу на хворого. Так, за даними дослідників, тривожність і стрес у хворих знижувалися на 44%. Також масаж дозволяє зняти втому і допомагає подолати депресію.

Share Button
Top