Медики розповіли, чи захищає аспірин від інфаркту

Регулярне вживання аспірину не дає додаткового захисту від серцево-судинних захворювань, як показало дослідження. Аспірин має лікувальну впливом тільки на тих людей, які вже перенесли інфаркт.

Серед лікарів і великого числа простих людей широко поширена думка про те, що регулярний прийом аспірину має профілактичну впливом. Зокрема, аспірин називають одним з найдоступніших за вартістю і ефективних антикоагулянтів, за допомогою якого можна знизити ризик розвитку згустків крові і тромбозу. Однак нове дослідження показало, що це найбільш популярне в світі ліки не здатне забезпечити захист від інфаркту людям, які раніше не стикалися з цією хворобою. Вчені з Університету Флорида довели, що аспірин корисний тільки тим, хто вже стикався з інфарктом.

Свої висновки дослідники зробили на основі аналізу записів по більш ніж 33 000 пацієнтів у віці від 45 і старше, які страждали від атеросклерозу або звуження артерій. Більш ніж у 21 000 учасників дослідження раніше були інфаркти або інсульти. Виявилося, що в цій групі щоденний прийом аспірину зменшував ризик серцево-судинних захворювань до 10,7%. Відзначимо, що ризик зіткнутися з інфарктом у тих, хто не брав аспірин, становив 10,5%, що є майже однаковим показником.

Однак дослідники встановили, що не мали в минулому інфаркту або інсульту пацієнти взагалі не отримували ніякого додаткового переваги, і в їхньому випадку аспірин не забезпечував додаткового захисту від інфаркту. Тим самим доведено, що існує велика кількість людей, яким просто не потрібно приймати ці ліки. Особливо якщо врахувати, що в побічні ефекти аспірину значиться підвищений ризик внутрішніх кровотеч, а це досить небезпечний стан, що загрожує здоров’ю і життю людини.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]