Медики розповіли про користь діареї

Нове дослідження показало, що у діареї є і позитивні наслідки. Це розлад, як з’ясувалося, вимиває з організму людини певні інфекції.

Для переважної більшості людей і лікарів діарея – це неприємне, а часом і небезпечне розлад, в деяких випадках завдає великої шкоди здоров’ю людини. Однак в ході дослідження було доведено, що організм стикається з діареєю, витягуючи з цього певну користь. Автори дослідження вирішили з’ясувати, чи є це розлад симптомом хвороби або ж просто допомагає організму очиститися від бактерій, які викликають інфекції. Спостереження за хворими мишами показали, що викликають мікроскопічні витоку в стінках кишечника білки, сприяють діареї, яка зменшує ступінь тяжкості кишкових захворювань. За рахунок цих витоків в кишечник потрапляє вода. Дослідники з Brigham and Women’s Hospital в США спостерігали за імунними механізмами, які обіймають керівні посади діареєю.

Даний розлад виникає з цілого ряду причин, включаючи інфекції, використання певного роду ліків, надлишок кофеїну та алкоголю і багато інших. Також діарея виникає при надмірній кількості води в кишечнику, яка в звичайних умовах реабсорбируется організмом. Кишкові стінки викладені спеціальними клітинами, і деяка кількість води може просочуватися через ці клітини за рахунок дірочок в оболонці або відстані між клітинами. Гіпотеза вчених полягала в тому, що діарея очищає організм від внутрішніх патогенів. Дане припущення обговорюється наукою вже кілька століть.

В ході дослідження вчені використовували мишей, інфікованих бактерією під назвою Citrobacter rodentium, яка є мишачим еквівалентом кишкової палички у людини. Через два дні у інфікованих мишей дослідники помітили скорочення кишкового бар’єру, що призводило до скупчення води і, як наслідок, діареї. Це відбувалося задовго до запального клітинного пошкодження кишечника.

Дослідники виявили два білки, пов’язаних з виникненням діареї – інтерлейкін-22 і Клаудина-2, які також є і у людей. Коли миші бували інфікованими, імунні клітини подорожували до кишкових стінок і виробляли інтерлейкін-22, який зв’язувався з клітинами на стінках і викликав виробництво другого білка. Саме Клаудина-2 провокував витоку води в кишечник, викликають діарею, після якої симптоми хвороби істотно зменшувалися.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]