Найпоширенішу жіночу проблему вперше пов’язали з розвитком раку

Одна з найпоширеніших гінекологічних проблем вперше виявилася пов’язаної з раком. Вчені виявили зв’язок між ендометріозом і небезпечною для життя пухлиною.

З ендометріозом стикається кожна десята жінка, включаючи таких зірок, як Сюзанн Сарандон, Вупі Голдберг і колишнього кандидата в президенти США Хілларі Клінтон. Це невиліковне стан, при якому тканину виростає за межі матки, викликаючи сильний біль в області таза, нудоту, розлади кишечника і сечового міхура. У деяких випадках ендометріоз призводить до безпліддя, проте до останнього часу не існувало доказів того, що цей розлад може викликати злоякісні новоутворення, і ось тепер вони отримані. Вченим вдалося виявити пов’язані з раком гени в доброякісних зразках тканин ендометріозу.

Експерти з університетів Джонса Хопкінса в США і Британської Колумбії в Канаді вважають, що визначення даних мутацій допоможе лікарям прийняти рішення про план лікування пацієнтів з агресивним ендометріоз. Дане відкриття, на думку вчених, є першим кроком на шляху розробки заснованої на генетиці системи класифікації ендометріозу, яка дозволить лікарям визначити, які форми розлади вимагають більш термінового і інтенсивного лікування, а які не вимагають. У гінекології це знаменує собою рубіж, адже вчені все ще намагаються розібратися, що саме викликає ендометріоз.

Дана хвороба починає розвиватися в той момент, коли начебто нормальні клітини оболонки матки приєднують себе до інших областей зони тазу, що викликає рубцювання, біль і запалення.

Подібно оболонці матки тканину ендометрію, підживлюється естрогенами, набрякає і починає кровоточити кожен місяць. Однак цієї крові нікуди діватися, тому вона і викликає запалення, що призводить до рубцювання, які з часом прогресують і погіршуються. З кожним місяцем тканину ендометрію дратується за рахунок все більших кровотеч і набряків.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]