Названа непереборна небезпека від вимкненого смартфона

Вчені з Техаського університету в Остіні (США) знайшли нову небезпеку від смартфонів, яку неможливо усунути навіть їх вимиканням. Відповідне дослідження опубліковане в Journal of the Association for Consumer Research.

Фахівці вважають, що присутність смартфона відволікає людину, і, як наслідок, призводить до зниження його когнітивних здібностей, перш за все можливості швидко рахувати в умі. Дане спостереження зберігає свою силу і в разі, коли гаджет вимкнений.

Такі висновки автори прийшли, провівши тестування когнітивних здібностей різних людей, у яких тим чи іншим способом був обмежений доступ до власних смартфонам. Найкращі результати продемонстрували учасники експерименту, гаджети яких перебували в інших приміщеннях.

Причиною спостерігається закономірності фахівці називають те, що частина розумових зусиль людини відводиться на стеження за смартфоном. У разі якщо учасника експерименту гаджет взагалі не відволікав (відомо, що в приміщенні, в якому він знаходиться, смартфона немає), людина взагалі не витрачав сил на спостереження за телефоном і краще концентрувався над поставленими завданнями, ніж інші.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]