Що лікує ехінацея

лікувальна ехінацея

лікувальна ехінацея
Природа зробила багато подарунків людині . Один з них – ехінацея . У цій красуні корисно все: суцвіття , стебло , коріння.
Корінні жителі північноамериканського континенту ще 400 років тому виявили , що в царственній квітці міститься маса цілющих властивостей і навчилися їх застосовувати , отримуючи користь в буквальному сенсі з кожного листочка , з кожного корінця.

А підприємливі європейці , після відкриття Колумбом Америки , в свою чергу прагнули використовувати всі багатства континенту. Добралися і до ехінацеї . Так у ХVIII столітті гостя з Північній Америці і опинилася в Європі. Аж до появи антибіотиків ехінацея була незамінною помічницею в лікуванні багатьох хвороб. Революційне відкриття відсунуло на задній план унікальні можливості лікарських трав , в тому числі і ехінацеї . Однак ХХ століття повертає моду на фітотерапію , і ось ехінацею знову вивчають у численних лабораторіях , відкриваючи все нові властивості і розробляючи нові ефективні препарати.

Ехінацея під мікроскопом

Унікальність рослини полягає в тому , що в якості лікарської сировини використовують як надземну частину рослини , так і кореневище з корінням. При цьому верхню частину стебел з суцвіттями заготовляють на початку цвітіння , а коріння копають восени . Набуває цілющих властивостей ехінацея не відразу , а починаючи з двох років. Корисними властивостями володіють три види рослини: ехінацея бліда , ехінацея пурпурова і ехінацея вузьколиста .

Хімічний склад верхньої частини рослини і кореневої відрізняється. У надземних частинах ехінацеї містяться полісахариди , що активізують активність імунної системи , а в корінні сконцентровані ефірні масла і флавоноїди.

Відзначають і багатий мінеральний склад ехінацеї : кальцій , калій , срібло , мідь , молібден , цинк , кобальт , сірка , нікель , літій , селен , ванадій і марганець.

Дослідження довели

Численні лабораторні дослідження прийшли до наступних висновків: ехінацея справляє на людський організм багатопрофільний лікувальний ефект.

Так , широко відомо її імуностимулюючу вплив, який пояснюється тим , що ехінацея стимулює утворення лейкоцитів у крові , які несуть відповідальність за підтримання імунної системи. Крім того , що ехінацея впливає на кількісний склад лейкоцитів , вона позитивно впливає на їх якість , посилюючи здатність цих клітин поглинати хвороботворні мікроби.

Американські аборигени – індіанці – вважали ехінацею кращим засобом при укусах отруйних змій і при зараженні крові. Вони не помилялися , в сучасних лабораторіях довели , що рослина збільшує регенеративні властивості шкіри і слизових , що збільшує їх здатність до відновлення. Ехінацея є потужним природним антиоксидантом , володіючи здатність нейтралізувати утворюються в організмі вільні радикали.

Виступає ехінацея також у ролі антибіотика і здатна впоратися з багатьма бактеріальними та вірусними захворюваннями. Зовсім недавно вчені дійшли висновків , що ехінацея крім усього іншого має на організм омолоджуючу дію , так як сприяє очищенню кровоносної та лімфатичної систем , які раніше за інших систем організму зазнають старінню.

Застосування

ехінацеяПоследніе тридцять років популярність ехінацеї зростає з кожним роком , це пояснюється тим , що застосування рослини в тому чи іншому вигляді збільшує ефективність будь-яких традиційних методів лікування.

На її основі створено безліч імуномодулюючих препаратів , які застосовують як в профілактичних цілях , так і при застудах , грипі , різних респіраторних захворюваннях , заражених крові , моноклеозе , інфекціях вуха , інфекціях сечового міхура , післяпологових інфекціях. У комбінації з деревію ехінацею застосовують для лікування циститів .

Ехінацея показана при будь-яких септичних станах і різних симптомах зараження крові , рекомендована при тонзиліті , отиті , менінгіті , бронхіті , стоматиті , запаленні ясен , гнійних виразках , гангрени . Ефективна при лікуванні шкірних захворювань: псоріазі , екземі.

Екстракти на її основі гнітюче впливають на ріст і розмноження кишкової палички , стрептокока , стафілокока . Незамінна ехінацея в період епідемій , оскільки допомагає організму протистояти вірусним інфекціям.

Протипоказання

Хоча ехінацея і відноситься до безпечних лікарських препаратів , існують все ж протипоказання для її застосування , тому перш ніж почати прийом якого-небудь препарату на її основі , слід проконсультуватися з лікарем. Наприклад , протипоказана ехінацея при лейкозних захворюваннях крові , захворюваннях по аутоиммунному типу , туберкульозі .

Слід проконсультуватися з фахівцем в тому випадку , якщо ви вже приймаєте які-небудь інші імуномодулятори або страждаєте якимось видом алергії. Хворим на діабет і вагітним жінкам також потрібно проявити обережність .

Також рекомендується строго дотримуватися призначених спеціалістом термінів прийому ехінацеї , з огляду на те , що при тривалому прийомі настає пригнічення нервової системи.

Ехінацея – сильнодіючий лікарський засіб , тому поставтеся до неї з повагою , застосовуйте усвідомлено , тоді вона стане вашим соратником в питаннях здоров’я і послужить тільки на благо.

Share Button
Top