Симптоми свинячого грипу 2016: як розпізнати ворога

svingripСвинячий грип, який забрав вже кілька десяткою людських життів, не поспішає здавати позиції. Як розпізнати симптоми свинячого грипу 2016 – розбиралася редакція Лекарской правди

Симптоми свинячого грипу 2016: як розпізнати ворога
Цієї зими переважаючим штамом вірусних інфекцій є штам А / H1N1, або, так званий, свинячий грип. Міністерство охорони здоров’я заявляє, що епідемії в Україні поки що немає, оскільки епідеміологічний поріг не перейдено. Проте медики і чиновники настійно радять при перших проявах симптомів свинячого грипу, не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікарів. Варто відзначити, що свинячий грип в дуже короткі терміни дає ускладнення на легені, і саме ці ускладнення можуть стати причиною смерті.

Симптоми свинячого грипу 2016

Симптоми свинячого грипу на перших стадіях хвороби фактично не відрізняються від симптомів ГРВІ та звичайного грипу. Це – висока температура, головний біль, ломота в тілі, слабкість. Може також бути діарея, нудота і болі в животі. Трохи пізніше з’являються кашель і нежить. Також можуть бути, не характерні для інших типів грипу – блювота і запалення очей. Інкубаційний період вірусу – від 2 до 4 днів.

Походження штаму свинячого грипу невідомо. Так, свою назву він отримав від того, що генетично схожий з вірусом грипу у свиней. Варто відзначити, що вірус фактично не передається від тварини людині, а якщо захворювання і відбувається, то людина не хворіє, а факт зараження можна визначити тільки по наявності антитіл у крові. Вірус передається від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Летальний результат можливий при хронічних проблемах легенів, серцево-судинних захворюваннях, а також при несвоєчасному зверненні до лікаря.


Лікування свинячого грипу

Насправді, свинячий грип лікується досить легко. Так, при своєчасному зверненні до лікарів, хвороба залишиться в минулому через 5-7 днів. Вся справа в тому, що з вірусом можна ефективно боротися в перші 48 годин, і якщо доктор встиг і прописав потрібні препарати, хвороба не викличе ускладнень і пройде досить легко. Саме з цієї причини медики настійно рекомендують не займатися самолікуванням, і не сподіватися на народні кошти в питанні свинячого грипу.

Дану хвороба ні в якому разі не можна переносити на ногах, також не варто застосовувати аспірин, температуру можна збивати парацетамолом і ібупрофеном. Також рекомендується вживати відхаркувальні засоби, оскільки грип вражає органи дихання. Не варто забувати і про провітрювання приміщення, зволоженні і комфортній температурі повітря, де знаходиться хворий (не більше 20 градусів). Якщо через 4 дні від початку лікування полегшення не спостерігається – вкрай необхідно повторно звернутися за медичною допомогою.

Людина, яка хворіє на свинячий грип є заразним, тому при перших симптомах хвороби потрібно залишитися вдома і починати лікування. Крім того, що невиконання цього правила загрожує ускладненнями самому хворому, він заразить все своє оточення.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]