You are here

Спадковий рак тепер можна перемогти

лікувальна брокколі

лікувальна брокколі
лікувальна брокколі

Гарні новини: тепер ми можемо самі ремонтувати свої поламані гени. Причому навіть ті, що відповідають за найстрашніші хвороби.
Як відомо, рак молочної залози часто буває сімейною хворобою. Передасться хвороба у спадщину чи ні, залежить від генетичного дефекту – поломки в 13-й або 17-й хромосомах. Вчені вирахували дефектні гени: BRCA-1 і BRCA-2.

Як правило, пухлина розвивається в молодому віці: у носіїв гена BRCA-1 – в 35-39 років, BRCA-2 – в 43-54 року. Крім того, виявилося, що у жінок з «неправильними» генами також збільшений ризик розвитку раку яєчників. Звичайно, це не означає, що, якщо в сім’ї зустрічаються випадки раку грудей, хвороба обов’язково чекає і наступні покоління жінок. Але ймовірність досить висока: онкологи оцінюють її в 55-90%. Способу запобігти хворобі до недавнього часу не було. Тепер, схоже, є.
БАДи допоможуть зберегти молодість
 
Надії з’явилися з розвитком епігенетики, нової науки, яка стверджує: наш генотип – не застигла, а що змінюється структура. Ми самі можемо вимикати або, навпаки, включати ті чи інші гени. І тим самим уникнути генетично обумовлених хвороб. Справа в тому, що в нашому геномі будь-яка функція кодується двічі. Навіть якщо жінка успадковує один мутантний ген, другий у неї повноцінний. Просто з часом хворий ген може порушити функцію здорового – і в результаті розвивається пухлина.
Замінити мутантний ген на здоровий медицині поки не під силу. Але виникла ідея активувати здоровий ген, як кажуть лікарі, посилити його експресію в кілька разів так, щоб він повністю компенсував мутантний. В результаті були виявлені, так звані, модулятори експресії генів в 20 продуктах.
Одним з таких чарівних продуктів виявився зелений чай. Своїм протиракову дію він зобов’язаний катехинам (Epigallocatechin Gallate), потужним природним антиоксидантам.
Статистика стверджує: у китаянок і японок, постійно питущих хороший зелений чай, рак молочної залози трапляється в рази рідше, ніж у жінок в Америці і Європі.
Інша речовина – індолтрікарбінол – міститься в брокколі, і раніше відомої своїми корисними властивостями. Ці продукти – лідери за антираковою активності; слідом за ними в списку йдуть чорний виноград (неодмінно разом з кісточками!), помідори (справжні грунтові), плоди деяких кактусів.
Правда, застосувати ці знання на практиці виявилося не так просто. Для того щоб отримати потрібну дозу Epigallocatechin Gallate, потрібно випивати в день 10-20 чашок зеленого чаю, причому певних елітних сортів. А для того, щоб стимулювати експресію здорового гена, потрібно щодня з’їдати 300-400 г свіжої брокколі, бажано тільки що знятої з грядки.
Тому необхідні речовини, що захищають від раку, доведеться приймати в біодобавках. Вчені вже запропонували нові препарати. Вони також допоможуть жінкам зі спорадичним, чи не спадковим раком, який може розвинутися в результаті сильного гормонального дисбалансу, мастопатії, гіперплазії ендометрію, дисплазії шийки матки, метаболічного синдрому. Було встановлено, що і в цих випадках роль генів BRCA надзвичайно висока. Відновити і підсилити їх експресію в цьому випадку зможуть EGCG і індолтрікарбінол.

Share Button
Top