Сухий кашель у дитини

kashely
Сухий кашель у дитини найчастіше виникає внаслідок гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Причини сухого кашлю у дитини

Сухий кашельЕслі при кашлі не відбувається виділення мокротиння або слизу, то його називають сухим (непродуктивним). Як правило, такий вид кашлю триває довго, він може бути болючим і виснажливим для дитини.

Якщо при кашлі не відбувається виділення мокротиння, то це означає, що вона дуже густа або її зовсім немає. Залежно від наявності мокротиння в бронхах для лікування кашлю застосовуються різні препарати.

Найпоширенішою причиною розвитку сухого кашлю у дітей є гострі респіраторні вірусні захворювання. Як правило, хвороба починається легкого першіння або подразнення в горлі, яке надалі стає причиною кашлю. При прогресуванні хвороби сухий кашель може змінитися на мокрий. Однак після того як вся мокрота вийде назовні, кашель знову стане сухим.

Кашель також може виникати при бактеріальної інфекції дихальних шляхів або виникати при розвитку алергічної реакції.

Чим небезпечний кашель?

Якщо кашель не лікувати, то з часом може розвинутися хронічне запалення бронхів (хронічний бронхіт) – стан, який важко піддається лікуванню.

Тривалий сухий кашель вимотує і виснажує дитини. Ніжна слизова оболонка дихальних шляхів дітей піддається частому роздратуванню, в деяких випадках з’являється кров.

Як лікувати сухий кашель у дітей

Відразу відзначимо, що самолікування лікарськими препаратами неприпустимо. Часто батьки купують засоби від кашлю, не порадившись з лікарем, чим можуть нашкодити своїй дитині. Вся справа в тому, що для лікування сухого і вологого кашлю необхідні різні препарати. Тому препарати з відхаркувальну дію в кращому випадку не принесуть ніякої користі дитині при сухому кашлі.

Для лікування сухого кашлю застосовуються препарати, що пригнічують кашльовий рефлекс. Дітям до 2-х років такі медикаменти приймати не можна, оскільки в такому віці висока ймовірність розвитку побічних ефектів. З дворічного віку деякі препарати з цієї групи дозволені для прийому.

Як правило, через кілька днів лікування сухий кашель поступово переходить у вологу форму. Надалі доцільний прийом протикашльових муколітичних препаратів з відхаркувальний ефект.

Часті напади гавкаючого кашлю у дитини, які проходять після інгаляції – це, можливо, початок бронхіальної астми

Чи потрібні антибіотики?

Антибіотики – це лікарські препарати, які призначаються для усунення патогенної бактеріальної флори. Таким чином, при вірусних захворюваннях застосовувати антибіотики марно.

Якщо у дитини є сухий легеневий кашель, відзначається висока температура й інші симптоми пневмонії, то в даному випадку без антибіотиків не обійтися. При цьому вкрай важливо, щоб антибіотики були правильно підібрані.

Інгаляції

Поширеним методом лікування захворювань верхніх дихальних шляхів є інгаляції. Найпростішим варіантом є парова інгаляція розчину харчової соди, яка особливо допомагає при нав’язливому кашлі у дітей. Проте ні в якому разі не проводите інгаляції занадто гарячою парою, який може обпалити слизові оболонки дихальних шляхів. Температура води при інгаляціях не повинна перевищувати 40 градусів за Цельсієм.

Народні засоби від кашлю

При простудному кашлі в першу чергу потрібно забезпечити дитині багато пити. Достатнє надходження рідини в організм дозволить зменшити вираженість інтоксикації, яка має місце бути при вірусних або бактеріальних інфекціях.

Серед народних рецепторів від кашлю особливою популярністю користується гаряче молоко з содою і вершковим маслом. Заспокоїти кашель допоможе сироп з ріпчастої цибулі, сік чорної редьки, а також готові трав’яні збори, які можна придбати в аптеках.

Відзначимо, що народні засоби не можна розглядати в якості єдиного методу лікування. Лікуванням сухого кашлю у дітей повинен займатися лікар.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]