Тестостерон не небезпечний

gormon staty
Замісну гормональну терапію нерідко підозрюють у підвищенні ризику різних серцево-судинних захворювань. Це стосується і чоловіків, і жінок. Однак вдумливий аналіз даних показує, що принаймні з тестостероновою терапією такої небезпеки немає.
Тестостерон – чоловічий статевий гормон (він міститься і в організмі жінок, але в менших кількостях). Він відповідає за появу бороди і вусів, зростання м’язів і статевий потяг. Після 30-35 років рівень тестостерону поступово падає, і іноді за вказівкою лікаря буває потрібно вводити гормон додатково у вигляді ін’єкцій. Курс таких процедур називається замісної гормональної терапією (ЗГТ).
Як і будь-який метод лікування, ЗГТ пройшла десятки перевірок на безпеку. Чотири роботи вказали на те, що при введенні додаткового тестостерону підвищується ризик серцево-судинних захворювань. Тому Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) запропонувало провести масштабне дослідження цього питання.
Виявилося, що всі роботи, в яких тестостерон постає небезпечним для серця речовиною, були проведені за допомогою неточних методик, не по всіх правилах наукового дослідження. Зате низький рівень тестостерону виявився дійсно пов’язаний з частим появою інсультів, коронарної хвороби серця і подібних недуг.
Звичайно, жодна медична процедура не може бути абсолютно безпечною. Але так користь, яку приносить лікування, з лишком покриває можливі ризики.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]