Трудоголік: наказано відпочивати!

trudogolyk
Можливо, праця і зробила з мавпи людину – але деякі люди так і не можуть зупинитися. Як змусити відпочити чоловіка-трудоголіка?
Опубліковано: 8 липня 2008 Теги: залежності, взаємини

Можливо, праця і зробила з мавпи людину – але деякі люди так і не можуть зупинитися. Як змусити відпочити чоловіка-трудоголіка?

Здавалося б, працьовитість – безперечне достоїнство для чоловіка. Зібраний, успішний, та й заробляє більше, ніж витрачає, тому що витрачати йому просто ніколи …

Однак будь-яка жінка, якій довелося хоч ненадовго зв’язатися з трудоголіком, підтвердить: всі ці плюси примарні. Як співається у пісні, «краще б пив і курив». Тому що такий чоловік і себе доведе до нервового виснаження, і дружину вжене у сльози браком уваги. А вже відпускний сезон в сім’ї трудоголіка часто стає передрозлучним.

Як змусити трудоголіка на час стати людиною? Спробуємо розділити цей клас на різні типи і до кожного підібрати ключик.

“СТРАУС”

Як страус при найменшій небезпеці ховає голову в пісок, так і трудоголік цього типу ховається в роботі від будь-яких проблем. Часом його і справжнім трудоголіком назвати складно. Він створює видимість божевільної зайнятості, без потреби затримується в офісі, перебирає вечорами непотрібні документи, обманюючи цим не стільки інших, скільки себе. У нього можуть бути проблеми в сексуальному житті, складні стосунки з дружиною або дітьми, обов’язки по дому, які він ненавидить, і на все – вагома відмовка: «Я зайнятий, не чіпайте мене!»

«Страус» зазвичай інтроверт, тому йому важко висловити свої проблеми безпосередньо. До того ж у нього багато комплексів, які він намагається компенсувати роботою.

Що робити?

Повернути в нормальне життя такого партнера можна, постійно підвищуючи його самооцінку. Переконуйте його, що без чоловічої допомоги ви вдома не впораєтеся. Навіть якщо він не може полагодити кран і прибити цвях, при будь-якій можливості повторюйте: «Що б я без тебе робила? Я не можу без тебе вибрати, де ми будемо відпочивати цього літа, у мене не вийде замовити квитки на літак, допоможи мені, будь ласка! ».

А якщо виїхати відпочивати одній?

Теж вихід. «Страус», звичайно, не подасть виду, що уражений і розгублений, але в глибині душі його будуть мучити терзання і сумніви. Адже він легко ранима людина. І, можливо, наступного разу, коли ви оголосите, що хочете поїхати відпочивати, він приєднається до вас. Витримати ще раз муки ревнощів для такої людини складно.

«Ослик»

Це замкнута людина з аутичним сприйняттям світу. За великим рахунком він просто не знає, що робити з цим життям робота надає осмисленість його існуванню, структурує його, і якщо її прибрати, незрозуміло, що залишиться.

Робота для «ослика» – порядок, а відпочинок – лякаючий хаос. Він не знає, як себе зайняти у вільний час. Загляньте в його щоденник: чітко розписані будні, а вихідні – порожні сторінки.

Що робити?

Заповніть сторінки, відведені на вихідні, самі. Можна навіть у стилі його записів: «11.00 – підйом, 11.00-12.00 – ніжитися в ліжку, дивитися телевізор і пити каву, 12.00 – прогулянка з коханою дружиною, 16.00 – вирішити, куди ми цього року поїдемо відпочивати …» Для «ослика» буде приємний тільки добре запланований відпочинок.

А якщо виїхати відпочивати одній?

Залишившись один, «ослик» виявиться в жахливому для нього світі хаосу. Приготування їжі, покупка продуктів, прибирання квартири та інші господарські проблеми, які раніше він і не помічав, обрушаться на нього і можуть вибити зі звичного ритму життя. Наступного разу він задумається, що краще – залишитися один на один з хаосом побутового життя, або відправиться на відпочинок з вами.

«ВОВК»

«Вовка ноги годують», – говорить прислів’я. І цей тип трудоголіка не поспішає зупинитися, він вічно в русі. У ньому міцно сидить стереотип чоловіка, який виник ще у первісні часи: мисливець, що приносить їжу. І навіть якщо будинок у вас – повна чаша, «вовк» не перерве полювання.

Істерик за складом характеру, він боїться не встигнути зробити щось головне, упустити щось важливе. У його розумінні робота – мета життя справжнього чоловіка, а відпочинок – безглузда витрата часу. «Я не маю права відпочивати, поки не доб’юся того-то й того-то». А ледве він домагається бажаного результату, з’являється нова планка.

Що робити?

ІГРИ в адюльтер

«Вовка» і «ослика» можна злегка подратувати уявним адюльтером. Розмови по телефону приглушеним голосом, букети, які ви приносите в будинок, часті візити “до подруги” … Це насторожить чоловіка і змусить частіше дзвонити вам по телефону, раніше приходити з роботи. Ось тут і натякніть, як вам не вистачає чоловічої уваги. Але зі «страусом» так грати не можна – ви ризикуєте розвинути у нього ще більше комплексів.
Постарайтеся переконати його задуматися про своє здоров’я. Працюючи в такому темпі, легко загнати себе. Пізно буде шкодувати, коли не тільки не зможеш взяти нову планку, але і зовсім опинишся за межею.

«Вовка» може залучити до продуктивного відпочинку те, що дійсно корисно для тіла, розуму і … кар’єри: спробуйте його переконати, що на курортах і в фітнес-клубі, на виставці і в ресторані можна не тільки відпочити, а й зав’язати корисні знайомства.

А якщо виїхати відпочивати одній?

На жаль. «Вовк» тільки зрадіє вашого рішення. Нарешті його залишать одного!

Share Button
[an error occurred while processing the directive]