Вчені розповіли, чи дійсно морква покращує зір

Багато хто вважає, що можна поліпшити зір і навіть навчитися бачити в повній темряві, якщо є багато моркви.

«Для зору в моркви корисний бета-каротин – каротиноид, який переробляється організмом в вітамін A, – пояснює Майкл Редмонд (Michael Redmond), дослідник з Національного інституту ока (США). – Цей вітамін забезпечує вироблення білків опсинів в колбочках і родопсина в паличках в задній частині ока. Колбочки чутливі до денного світла, а родопсин – до тьмяного ».

Нестача вітаміну А може призвести до виникнення куряча сліпота – розладу зору, при якому пропадає здатність бачити в сутінках.

Проте це не означає, що потрібно налягати на моркву. Вітамін А міститься не тільки в ній. Наприклад, в батат або листової зелені (шпинат, кучерява капуста) його навіть більше. Крім того, не варто чекати, що морква допоможе поліпшити зір.

«Вітамін А корисний для очей, але це не означає, що він повністю зцілить ваш зір, – каже Ребекка Тейлор (Rebecca Taylor), представник Американської академії офтальмології. – Якщо ви носите окуляри або лінзи, відмовитися від них не вийде ».

Є і ще одне але. Вітамін А – жиророзчинний вітамін, тому він повинен надходити в організм разом з жиром. Тільки тоді він повністю засвоїться. Якщо просто з’їсти сиру моркву, організм не отримає користі.

Для здоров’я очей Ребекка Тейлор рекомендує готувати салат зі шпинату і кучерявою капусти, червоного солодкого перцю, мигдалю і моркви. Все це важливі джерела вітамінів A, E і C, необхідних для очей. Якщо заправити такий салат олією, жиророзчинні вітаміни A і E краще засвояться. Ще в нього можна додати варені яйця: в них є і корисні каротиноїди, і жири. Також не забувайте є червону рибу: в ній міститься цинк, теж необхідний для здоров’я очей.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]