Вчені розповіли, чому хвороби ясен смертельно небезпечні для жінок

Втрачають зуби після менопаузи жінки стикаються з підвищеним ризиком передчасної смерті, як встановили стоматологи. Вони з’ясували, що втрата зубів через хвороби ясен – тривожний сигнал серйозних проблем зі здоров’ям.

Дослідники з Університету Баффоло спостерігали за здоров’ям 57 000 жінок після менопаузи протягом 7 років. Виявилося, що страждають від хвороб ясен представниці прекрасної статі вмирали на 12% частіше в даний період спостережень. Ті, хто втрачав все зуби, ризикували значно сильніше – у них вірогідність смерті підвищувалася на цілих 17%. Дослідники вважають хвороби ясен тривожним сигналом інших проблем в організмі, особливо, хронічних розладів на кшталт діабету другого типу і хвороб серця.

Відомо, що палять і мають зайву вагу люди, що налягають на солодке, часто стикаються з проблемами хвороб ясен і смертельно небезпечними захворюваннями. Але також це може пояснюватися і тим фактом, що підвищення вмісту бактерій в порожнині рота в реальності провокує більш серйозні проблеми зі здоров’ям, так як бактерії через ясна проникають в кровотік і поширюються по всьому організму, як підкреслюють дослідники.

“Результати нашого дослідження припускають, що жінки похилого віку можуть мати підвищений ризик смерті через захворювання періодонта, а тому їм піде на користь більш ретельне спостереження у лікарів-стоматологів, – говорять учені. – Крім негативного впливу на функціонування порожнини рота, ці хвороби ясен пов’язані з хронічними захворюваннями, які супроводжують старіння “.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]