Вчені відкрили, хто більше залежний від солодкого

Британські дієтологи провели серію експериментів, які дозволили вченим зробити висновок про те, хто більше схильний до залежності від солодкого. За словами дослідників, найбільш пристрасними ласунами є чоловіки.

«Чоловіки люблять солодке більше, ніж жінки», – заявили наукові фахівці, оцінивши результати дослідів. Тести показали: близько 70 відсотків (троє з п’яти) чоловіків не здатні собі відмовити в десерті, тоді як серед жінок такою пристрастю одержимі лише 50 відсотків. Дослідники вважають, що це може бути обумовлено тим, що чоловіки більшою мірою відчувають соціальний тиск, пов’язане з необхідністю заробляти і утримувати сім’ю. До солодкого вони вдаються, щоб зняти стрес.

Основна загроза, що виходить від захоплення солодощами, – діабет і ожиріння. При цьому фахівці відзначають, що іноді їсти солодке все ж потрібно, його вживання грає роль антидепресанту. Проблема в тому, що багато людей, починаючи їсти солодке, втрачають здатність контролювати його кількість – на думку вчених, формування залежності від цукру аналогічно наркотичної.

Автори даного дослідження, спостерігаючи за чоловіками, прийшли до висновку, що зловживання солодким корелює зі зниженням маскулінності. Вчені стверджують, що високий рівень поїдаються солодощів знижує рівень білка SHBG, який відповідає за баланс чоловічого гормону тестостерону і жіночого – естрогену. У чоловіків-ласунів згодом додається жіночних рис – характерно гладшає фігура, а також вони стають надмірно чутливими.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]