Харчування для очищення крові: корисні і шкідливі продукти

Для того, щоб кров залишалася чистою і здоровою, необхідно переглянути свій раціон. Крім правильного харчування, потрібно також дбати про свій спосіб життя. Для забезпечення здоров’я крові необхідно частіше бувати на свіжому, багатому киснем повітрі. Дуже хорошим варіантом є берег моря або річний сосновий бір. У морському повітрі міститься велика кількість йоду, а в лісі повітря насичене фітонцидами.

Продукти, корисні для крові

Печінка. Є незамінним джерелом заліза, нестача якого може призвести до зниження рівня гемоглобіну і недокрів’я. Крім того, в печінці міститься таке важливе для крові речовина, як гепарин. Саме він є профілактичним засобом проти тромбозів і інфаркту міокарда.

Жирна риба. Важливий продукт для профілактики хвороб крові та всієї серцево-судинної системи. Жири, що містяться в рибі, контролюють рівень холестерину крові, а також рівень цукру. Завдяки вмісту в рибі таурину також відбувається нормалізація кров’яного тиску.

Білокачанна капуста і брокколі. Ці продукти багаті фолієвою кислотою, завдяки якій відбувається синтез нових кров’яних клітин. У них присутній вітамін К, що відповідає за згортання крові, а завдяки вітаміну Р, який також є в капусті, відбувається зміцнення стінок судин.

Цитрусові. Що міститься в них вітамін С відповідає за засвоєння організмом заліза. Клітковина бореться з холестерином, а вітамін А разом з органічними кислотами відповідає за рівень цукру.

Яблука. Містять в своєму складі пектин, який регулює рівень цукру в крові і пов’язує шкідливий холестерин.

Авокадо. Пов’язує зайвий холестерин. Речовини, які містяться в авокадо, сприяють нормалізації кровотворення і кровообігу.

Гранат. Гранат хороший для цілей дезактивації надлишкового холестерину, а також є одним з найбільш дієвих ліків при залізодефіцитної анемії.

Горіхи. Завдяки своїм складом горіхи є дуже важливим продуктом для крові. У горіхах містяться такі компоненти, як жири, калій, магній, залізо і вітаміни А, В, С.

Мед. Найкращим вибором для крові є вживання гречаного меду, до складу якого входить мало не вся таблиця Менделєєва. Тут можна знайти залізо і органічні кислоти, калій з магнієм, а також інші корисні мікроелементи.
Завдяки меду відбувається нормалізація формених елементів крові, таких як лейкоцити, еритроцити і тромбоцити.

Буряк. Є натуральним кровотворних засобом. Сприяє утворенню еритроцитів і зміцнює стінки судин. Добре поєднується з морквою, капустою і томатом.

Продукти, шкідливі для крові

Жири. Велика кількість жирів викликає блокування кальцію, який необхідний для клітинного балансу і підтримки осмосу в крові. Крім того, в жирах міститься велика кількість холестерину.

Смажені продукти. Речовини, що містяться в смажених продуктах, викликають зміни в складі крові, внаслідок чого відбуваються порушення в усьому організмі.

Алкоголь. Під впливом алкоголю формені елементи крові піддаються деструкції і зневоднення. Внаслідок цього кров не виконує своїх функцій.

Продукти, що містять консерванти. Утворюють важкорозчинні сполуки, які клітини крові не можуть використовувати для харчування організму. При цьому відбувається отруєння організму шкідливими баластними речовинами.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]