Як правильно організувати свій робочий день, щоб не втомитися і підвищити продуктивність

Всі ми хочемо добре заробляти, любити свою роботу, але в той же час мати гнучкий графік і багато вільного часу. Для цього варто дотримуватися кількох рекомендацій і правильно планувати свій день.

1. Краще менше, та краще

Більшість людей зазвичай працюють не з максимальною продуктивністю, а в досить розслабленій манері. Але якщо ви дійсно дбаєте про результати, а не просто намагаєтеся бути «зайнятим», потрібно на всі 100% включатися в роботу і повністю відключатися після.

Тут працює той же принцип, що і з тренуваннями. Щоб домогтися максимальних результатів, краще займатися менше, але інтенсивніше, а потім обов’язково виділити час на відпочинок і відновлення. Так само і з роботою.

Кращі результати зазвичай припадають на короткі інтенсивні інтервали роботи по 2-3 години. Тільки в цей час потрібно повністю зосередитися і ні на що не відволікатися.

Цікаво, але незвичайні рішення частіше приходять в голову не тоді, коли ми сидимо на роботі, а коли ми «відновлюємося». Наприклад, під час одного дослідження тільки 16% опитаних сказали, що творчі ідеї відвідують їх на робочому місці. Зазвичай нові ідеї виникають під час відпочинку або в дорозі.

Поки ми їдемо на машині або йдемо по вулиці, зовнішні стимули викликають в нашій підсвідомості різні думки і спогади. Ми перескакуємо з однієї думки на іншу, перебуваючи між минулим, сьогоденням і майбутнім. В такому стані мозок встановлює зв’язки і підшукує рішення проблем, якими ми займалися до цього.

Так що, коли ви «працюєте», будьте на роботі. А коли «не працюєте», не думайте про неї. Даючи собі час на відновлення, ви зробите навіть більше, ніж при безперервному праці.

2. Не витрачайте перші три години даремно

Перші три години після того, як ви почали день, – найцінніше час для продуктивності.

По-перше, наш мозок (а саме його префронтальная кора) особливо активний і готовий до творчої діяльності безпосередньо після пробудження. Поки ми спали, наша підсвідомість працювало, встановлюючи тимчасові і контекстуальні зв’язку.

По-друге, після нічного відпочинку у нас більше запасів енергії і сили волі. А протягом дня сила волі виснажується і ми відчуваємо втому від прийняття рішень.

Ми часто чуємо рада починати ранок з тренування, але це підходить не всім. Кого-то інтенсивне фізичне навантаження з ранку може не зарядити енергією, а навпаки, залишити без сил.

Найкраще для продуктивного початку дня відразу після сніданку витратити кілька хвилин на медитацію і записи в щоденнику.

Запишіть цілі і плани на день, а також все, що приходить вам в голову. Це допоможе впорядкувати думки.

Потім приступайте до роботи. Не заходьте в соціальні мережі і в електронну пошту, відразу беріться за головне. Через три години безперервної роботи мозку потрібно перерву. Тепер якраз ідеальний час для занять спортом. Після тренування ще на кілька годин поверніться до роботи.

Звичайно, не у всіх є можливість жити в такому порядку. Головне, намагайтеся дотримуватися таких правил.

Щоб більше встигнути за ранок, вставайте на кілька годин раніше звичайного, а після обіду лягайте подрімати.

Використовуйте правило «90 – 1», тобто перші 90 хвилин кожного робочого дня займайтеся своїм завданням № 1.

Плануйте все зустрічі і наради на другу половину дня.

У перші три години роботи не перевіряйте соцмережі і пошту. Ранок потрібно витратити не на споживання, а на створення чогось.

3. Ведіть збалансований спосіб життя

Збалансована життя – це ключ до продуктивності.

Те, чим ви займаєтеся поза роботою, так само важливо для продуктивності, як і те, що ви робите безпосередньо на робочому місці.

Безліч досліджень підтверджують, що продуктивність підвищується у тих, хто регулярно займається спортом. Адже мозок – це такий же орган, як і інші. А якщо весь організм здоровий, то і мозок працює краще.

Навіть те, що ми їмо, впливає на нашу здатність концентруватися на роботі. А хороший сон взагалі невід’ємний компонент продуктивності (до речі, спати буде набагато краще, якщо рано вставати і старанно працювати).

Крім того, багато психологів вважають, що для продуктивності і творчості також необхідна «гра». Психіатр Стюарт Браун, наприклад, написав про це цілу книгу. Він переконаний, що гра позитивно впливає на наше мислення, покращуючи пам’ять і концентрацію, розвиваючи математичні здібності, творчий підхід до вирішення проблем і навіть соціальні навички.

4. Слухайте музику на повторі

Психолог Елізабет Хельмут Маргуліс вважає, що прослуховування музики на повторі допомагає нам зосередитися. Коли ми слухаємо одну і ту ж пісню, ми зазвичай «розчиняємося» в ній, а це не дає нам відволікатися і витати в хмарах (це корисно робити після роботи).

Таким трюком користуються, наприклад, засновник WordPress Метт Мулленвег, письменники Райан Холідей і Тім Ферріс. Спробуйте і ви.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]