Як продовжити життя за допомогою зарядки

Французькі вчені знайшли рецепт довголіття. Він надзвичайно простий і зажадає всього 15 хвилин вашого часу кожен день.

Запорука здоров’я – в русі. Фізична активність оздоровлює всі внутрішні органи і системи людського організму куди краще, ніж будь-які види терапій і ліків. На жаль, велика частина населення планети зовсім не робить зарядку. А адже з її допомогою можна значно продовжити життя.

І це не просто слова. Вчені з Університету Сент-Етьєна виявили прямий зв’язок між фізичними навантаженнями і тривалістю життя. Вони довели, що у людей, що регулярно займаються спортом, набагато більше шансів дожити до похилого віку.

Протягом 10 років французькі дослідники спостерігали за тисячами людей похилого віку з різних країн. Результати обнадіюють: чим більше люди тренуються, тим менше ризик померти від хвороб серця, раку та інших проблем зі здоров’ям, що виявляються в похилому віці.

Навіть 10-20 хвилин зарядки в день достатньо, щоб знизити ризик передчасної смерті на 22%, а досягнення щотижневої норми в 150 хвилин дозволить збільшити цей показник до 35%.

Однак вчені попереджають: людям у віці не варто відразу бігти і інтенсивно займатися спортом.

«П’ятнадцять хвилин вправ – це цілком реальна для них планка. Поступово нарощуючи рівень активності, деякі літні люди так зможуть досягти рекомендованих 150 хвилин зарядки на тиждень », – заявляє професор Університету Сент-Етьєна Девід Хупін (David Hupin).

Так що навіть похилий вік ще не привід не робити зарядку. А вже якщо до пенсії далеко – немає вам ніякого виправдання.

Не здавайтеся, якщо звичайну зарядку вам робити нецікаво. Шукайте свій вид фізичної активності. Кому-то припаде до душі фітнес, інші знайдуть себе в заняттях танцями або плаванням. А може бути, ваше – це йога або китайська гімнастика цигун?

Якщо на заняття фізкультурою немає ні часу, ні сил, робіть зарядку без відриву від роботи. Сидячи за комп’ютером, не забувайте стежити за поставою, не кладіть ногу на ногу і не напружуйте шию. Щогодини робіть перерви в роботі: походіть по кабінету, розімніть, подивіться у вікно, не зайвим буде зробити легкі вправи для очей.

Не шкодуйте якихось 15 хвилин на зарядку. Пам’ятайте: це час повернеться до вас разом з додатковими роками життя.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]