You are here

Як уберегтися від смертельного грипу 2016: перевірені методи профілактики

grip2016Грип – вірусне захворювання, ускладнення від якого можуть завдати істотної шкоди здоров’я. Як захиститися від грипу 2016 – читай в нашому матеріалі.

Як уберегтися від смертельного грипу 2016: перевірені методи профілактики

Грип – вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, і в першу чергу вражає дихальні органи. З початку 2016 року в Україні від даного захворювання померло 12 осіб. Як заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, Україна поки не досягла епідеміологічного порогу, проте профілактикою грипу 2016 повинен зайнятися кожен.

Заразитися грипом, а особливо свинячим грипом нескладно, так як він запросто передається в громадському транспорті, під час прогулянок по ТРЦ або на роботі. Кращий спосіб уберегтися від цієї недуги – профілактика грипу.

Провітрювання та ЗВОЛОЖЕННЯ

Як би банально не звучало, але провітрювання і зволоження повітря повинні стати першими кроками на шляху захисту від грипу в Україні 2016. Так, провітрювання мінімізує кількість вірусів в приміщенні. Особливо провітрювати потрібно офіси, аудиторії у школах та інститутах, а також інші приміщення, де постійно накопичуються люди.

Зволоження повітря, в свою чергу, допомагає слизовим не пересихали і більш активно боротися з вірусами. Адже вони проникають в організм саме через слизові, і якщо при нормальному рівні вологи вони здатні протистояти агресору, то при сухому повітрі – завдання ускладнюється в рази.

Як повідомляє Держсанепідслужба України, за перший тиждень 2016 року в країні захворіли 123,7 тис. Осіб. З них більше половини – діти.

Ще одним помічником у протистоянні і профілактики група стануть спеціальні мазі (оксолінова мазь, мазі з віфероном). Як уже писалося вище, віруси грипу найчастіше проникають в організм через слизову носа. Особливо, коли вона суха. Якщо ж ніс оброблений маззю, у вірусів грипу фактично немає шансів пробратися всередину організму.

Якщо ти користуєшся громадським транспортом, старайся під час поїздок не торкатися руками до очей, носа і губ. А по приїзду на місце призначення обов’язково помий руки.

Якщо у тебе немає під рукою мазі, скористайся вазеліном або парафіном. На основі цих інгредієнтів найчастіше робляться бальзами для губ.

МІЙ РУКИ

У період зимової епідемії грипу 2016 необхідно привчити себе часто мити руки. Так, якщо ти працюєш в офісі або відвідуєш навчальний заклад, дезінфікують руки не тільки перед їжею або після відвідування туалету, а через кожні 2:00. І знову-таки намагайся не торкатися руками слизових.

Для зручності можеш носити з собою антибактеріальний спрей.

Щоб не висушити шкіру рук частою дезінфекцією, не забувай зволожувати шкіру рук після кожного контакту з водою.

ЇЖ лимона АПЕЛЬСИНИ І цибулю

При ризику заразитися грипом необхідно всіляко підтримувати свій імунітет. Зокрема, включи в свій раціон лимони, апельсини, цибулю і часник. Вони багаті на вітамін С, дуже благотворно впливають на організм, і допомагають знищити навіть ті віруси, які все ж таки змогли проникнути в організм.

Лікарі радять робити фруктові салат на основі цитрусових, а цибулю і часник додавати в салати (щоб було приємніше на смак, їх можна попередньо маринувати).

Відмовтеся від ДІЄТ

Щоб організм міг протистояти вірусам, йому необхідні сили й енергія. Лікарі настійно рекомендують відмовитися від усіляких обмежень у харчуванні і, вже тим більше, почекати з початком процесу схуднення. Щоб організм мав хороший захисний бар’єр, йому потрібна хороша їжа. Ні в якому разі не можна відмовлятися від м’яса чи обмежувати в раціоні вуглеводи. Всього довго бути в міру, тоді й імунітету будуть шанси захистити себе від грипу.

Якщо ти прийняла рішення пропити для профілактики якесь антивірусний засіб, обов’язково проконсультуйся з лікарем. Також, пам’ятай, при підвищенні температури вище 38 градусів відразу ж викликай доктора для діагностики та призначення правильного лікування. Летальні результати в 100 відсотках випадків пов’язані з несвоєчасним зверненням за медичною допомогою (а саме на 5-6 день розвитку захворювання).

Share Button
Top