Як захиститися від грипу при вагітності

період вагітності

період вагітності

Тепер епідемія вірусу вже в Києві. Як від нього захиститися жінкам в «цікавому положенні»

Цьогорічний грип – каліфорнійський або свинячий – вважається особливо небезпечним, оскільки дуже швидко (2-4 дні) призводить до ускладнень, зокрема, запалення легенів, і навіть до летального результату.

В особливу категорію ризику потрапляють вагітні – через ослабленого імунітету вони легко уразливі при будь-якій застуді, а тим більше – грипі. Наші експерти – Наталія Гордієнко, терапевт і Олена Світко, фітотерапія, натуропат – розповіли, як майбутнім мамам уберегтися від хвороби.

Найбільшу небезпеку грип представляє в першому триместрі вагітності, до 12 тижнів. Він здатний ускладнити перебіг вагітності і стати причиною викидня і вад розвитку дитини. У цей час відбувається закладка органів і тканин немовляти, а вірус грипу, потрапляючи до плоду через плаценту, вбиває клітини, які є зачатками органів. Це загрожує патологіями розвитку органів чуття (зір і слух), серця і нервової системи (головний і спинний мозок).

Також грип, перенесений під час вагітності, може послаблювати імунну систему майбутньої дитини, що вже з перших днів життя буде дуже сприйнятливий до захворювань.

Так як під час вагітності, особливо в першому триместрі, протипоказані практично всі препарати, які призначаються при грипі, то запобігти хворобі допоможуть аромамасла і спеції. Але не все. Адже більшість ефірних масел, у тому числі володіють противірусною дією, здатні підсилювати кровообіг і спровокувати тонус матки, що може призвести до кровотечі і ризику викидня.

Не несуть загрозу вагітним масло евкаліпта, чайного дерева і лимона. Єдина вимога – відсутність індивідуальної нестерпності.

Отже:

– Продезінфікуйте і одночасно зволожите повітря в приміщенні водою з додаванням олії чайного дерева. У ньому міститься речовина цинеол, яка володіє сильним противірусним і бактерицидну дію. Розчиніть у воді ефірне масло з розрахунку 5 крапель на 20 мл води і розпорошіть цей розчин в приміщенні. Проводите таку процедуру 2-3 рази на день.

– Замість оксолінової мазі для захисту слизових оболонок від проникнення вірусів можна використовувати масло евкаліпта. Воно містить понад 40 компонентів, зокрема альдегіди, органічні кислоти, дубильні речовини і флаваноіди, які ефективно розправляються з вірусами і бактеріями і підсилюють імунітет. Приготуйте назальне масло з розрахунку 2 краплі олії евкаліпта на столову ложку основного масла (оливкової або соняшникової).

– Завжди при виході на вулицю надягайте медичну маску, а для посилення ефекту окропіте її ефірним маслом лимона або ялівцю. Завдяки високому вмісту фітонцидів ці кошти перешкоджають проникненню вірусів і служать засобом для зміцнення імунітету. Крім того, вони продовжують життя самої медичної маски на 4-5 годин, яку зазвичай потрібно міняти не рідше ніж раз на 1,5-2 години.

– Двічі на день пийте чай з куркумою. Ця спеція містить речовину куркумін, яке має протизапальну властивість і запобігає проникнення в організм вірусів. На чашку чаю додайте чверть чайної ложки куркуми і чайну ложку меду.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]