Замісна гормональна терапія – еліксир молодості

секрети молодості

секрети молодості


Знайти еліксир молодості – мрія кожної жінки. Саме тому метод замісної гормональної терапії викликає величезний інтерес і безліч питань. Що таке ЗГТ? Кому показана замісна гормональна терапія?
Замісна гормональна терапія вже довгі роки залишається найнадійнішим способом пом’якшити наслідки і симптоми менопаузи. Але, незважаючи на всі плюси, така терапія досі викликає безліч питань.
Більшість жінок у нашій країні з легкістю приймають протизаплідні гормональні препарати. Задля покращення якості свого життя в період пременопаузи і далі гормональну терапію застосовують лише 4%, а три роки тому це робила лише кожна сота жінка, що зіштовхнулася з неприємними симптомами клімаксу. В Європі та Америці більше половини жінок рятуються від наслідків «переходу» саме за допомогою ЗГТ. І неможливо заперечувати, що результат, як говориться, у наявності. Бабусями там жінки стають лише до 70 рокам і навіть в цьому віці продовжують жити повноцінним життям.
Голлівудські зірки зберігають молодість також не тільки завдяки косметології та пластичної хірургії. Ніякої косметолог не зможе впоратися з наслідками гормональних змін. З настанням менопаузи шкіра стає тоншою, м’язи втрачають тонус. Все це пов’язано з гормональними змінами в організмі жінки в цей період. Саме тому сучасні косметологи так тісно стали дружити з гінекологами: краса вимагає як зовнішньої, так і внутрішньої роботи над собою.
Вчені щороку проводять безліч досліджень, щоб глибше зрозуміти зміни в організмі жінки і створити препарати з найменшою кількістю протипоказань. Нові дані не просто дозволяють домогтися більшого ефекту в лікуванні, але і в цілому змінюють підхід до терапії.
Цього року Міжнародне товариство по менопаузі опублікувало оновлені рекомендації по застосуванню терапії з урахуванням новітніх досліджень.
По-перше, фахівці закликають змінити загальноприйняте назва «замісна гормональна терапія» (ЗГТ) на «менопаузальних гормональна терапія» (МГТ). У чому різниця? У тому, що мета – допомогти жінці безболісно пройти перехідний період і згладити неприємні симптоми (пітливість, припливи, зміни в настрої) і нівелювати наслідки (урогенитальная атрофія, остеопороз, серцево-судинні захворювання, ожиріння тощо. П.), А не замінити природно виробляється в організмі гормони.
По-друге, з’явилися незаперечні докази, що менопаузальних гормональна терапія дозволяє знизити смертність від різних захворювань серед жінок у віці старше 50 років на 30-40%
По-третє, терапія стала більш індивідуальною, і хоча симптоми схожі, кожна жінка має особливості, і тому препарати потрібні різні. Крім того, тепер кожна жінка може зупинитися на зручній для себе формі прийому: пероральні засоби, нашкірні пластирі, гелі, вагінальні свічки, креми, кільця – варіантів безліч.
І по-четверте, з появою нізкодозірованних препаратів стало можливим не обмежувати тривалість менопаузальних терапії і продовжувати лікування до тих пір, поки це приносить відчутну користь жінці.
Дізнатися коли настане менопауза може кожна жінка. Для цього досить визначити рівень антімюллерова гормону (АМГ). Можливо, прийшов час почати МГТ.
Антимюллерів гормон можна визначати в будь-який день менструального циклу. В нормі показник може коливатися від 1,0-2,5 нг / мл, для жінок дітородного віку, з 18 років. Якщо показник нижче 1,0, варто відвідати гінеколога і з’ясувати причину.
Середній вік настання менопаузи – 45-55 років. Але в деяких випадках це відбувається і в 40, і навіть в 30 років. Це залежить як від спадковості, так і від стану здоров’я. У будь-якому випадку, чим раніше дізнаєшся про те, що наближається менопауза, тим простіше згладити наслідки.
Для цього досить визначити рівень антімюллерова гормону (АМГ). Він показує запас яйцеклітин в організмі і дозволяє підрахувати найбільш точно час настання менопаузи. Це особливо важливо для жінок, які з якихось причин відкладають народження дітей і збираються зробити це після 30 років. Чи можна розглядати такий варіант, як раз і допоможе дізнатися простий аналіз.
Це важливо ще й з тієї простої причини, що багато жінок не асоціюють зміни в стані здоров’я з ознаками пременопаузи, адже місячні ще є. Але через зниження рівня статевих гормонів або підвищення лептину вже можуть з’явитися гіпертонія або, наприклад, помітні зміни в зовнішності – втрата пружності та еластичності шкіри. Якщо вчасно почати менопаузальних терапію в цей період, то можна запобігти і ранній остеопороз, і гіпертонію, і атеросклероз, c його ускладненнями – на ішемічну хворобу серця, інфарктами та інсультами, зберегти якість колагену і запобігти його втраті, а значить, продовжити молодість.
Раніше жінкам для оцінки резерву яєчників рекомендували визначати рівень ФСГ. Зростання ФСГ – це знак того, що наближається менопауза і кількість естрогенів неухильно знижується. Але виявилося, що Антимюллерів гормон починає знижуватися на кілька років раніше до підвищення значень ФСГ. Тобто АМГ є більш раннім і точним маркером функціонального стану яєчників. Але сьогодні для визначення резерву яєчників використовують комплексну оцінку: гормони – АМГ і ФСГ в поєднанні з ультразвукової (підрахунок числа фолікулів та визначення обсягу яєчників).
Терапія допоможе згладити такі прояви менопаузи, як припливи, пітливість, перепади настрою, безсоння. Цей ефект можна відчути вже в перші місяці після початку лікування. У довгостроковій перспективі МГТ знижує ризик атеросклерозу і серцево-судинних катастроф, гіпертонії, остеопорозу, атеросклерозу і урогенитальной атрофії. Всі ці захворювання, як правило, проявляються у жінок саме в період менопаузи, терапія допомагає відсунути їх появу на кілька років, значно поліпшити якість життя.
Обов’язкові обстеження перед призначенням ЗГТ
УЗД – для виключення пухлинних захворювань органів малого таза і проблем з ендометрієм.

Мамографія.
Онкоцитологія – для виключення раку шийки матки.
Решта обстеження проводяться за показаннями залежно від стану здоров’я жінки і спадкових факторів.
Період, коли можна почати МГТ, обмежений. Існує термін «терапевтичне вікно» – відрізок часу, коли МГТ може принести максимальну користь, а ризики мінімальні. Він починається з перших порушень менструального циклу, обумовлених зниженням функції яєчників, і закінчується через 10 років після останньої менструації. Після 60 років починати гормонотерапію не рекомендують. Продовжувати підтримувати здоров’я за допомогою МГТ можна, поки це приносить користь. При цьому, як правило, доза гормонів поступово знижується, а результат залишається на належному рівні. Жінки, що використовують гормонотерапію, практично не відчувають неприємних симптомів, пов’язаних з менопаузою, рідше страждають від серцево-судинних захворювань та остеопорозу, довше зберігають хорошу форму і виглядають молодше.
 
  Як рідні
Сучасні препарати виробляють на основі натуральних естрогенів. Вони мають істотну перевагу перед синтетичними, так як включаються в обмінні процеси в печінці як власні естрогени. Вони надають сприятливий ефект на вуглеводний обмін і обмін ліпідів.
Однак не варто забувати, що результати терапії багато в чому залежать і від способу життя. Достатня фізична активність, правильне харчування і відмова від шкідливих звичок – це вже півсправи, коли мова йде про симптоми менопаузи. Наприклад, у жінок із зайвою вагою набагато частіше трапляються припливи і підвищується пітливість, у курців і зловживають спиртним з настанням менопаузи різко підвищується ризик серцево-судинних захворювань. У жінок, які ведуть регулярне статеве життя, значно рідше виникає урогенитальная атрофія.
Що б такого з’їсти?
Австралійські вчені пропонують жінкам в період менопаузи віддати перевагу середземноморській дієті. Аналіз системи живлення 6040 жінок у віці від 50 до 55 років показав, що ті з них, хто дотримувався середземноморської дієти, приблизно на 20% рідше скаржилися на головні менопаузальні симптоми. І навпаки, жінки в постменопаузі, які дотримувалися дієти з високим вмістом жиру і цукру, на 23% частіше відчували припливи і нічну пітливість.
Протипоказання до МГТ
Кровотеча зі статевих шляхів неясного генезу,
тромбози,
важкі хронічні захворювання печінки і нирок,
рак молочної залози або гормонозалежні злоякісні пухлини.
Перш ніж призначити МГТ лікар ретельно зважує всі потенційні ризики, пов’язані з призначенням лікування. Саме тому так важливо розповісти свого гінеколога не тільки про власний стан здоров’я, але про здоров’я найближчих родичів, особливо по жіночій лінії. Чим більше даних отримає лікар, тим більше проблем, пов’язаних з прийомом гормонів, можна виключити, правильно підібравши лікування і скорегувавши спосіб життя. Наприклад, куріння під час прийому МГТ значно збільшує ризик тромбозів, і якщо жінка не розповість про шкідливу звичку лікаря, вона піддасть себе істотної небезпеки.
Кожна жінка індивідуальна, і при призначенні МГТ це один з ключових факторів. Якщо призначене лікування з якихось причин не влаштовує, завжди є можливість замінити препарати і отримати кращий ефект. Відчутні зміни при терапії зазвичай з’являються вже через 2-3 тижні, для закріплення результату потрібно приймати гормональні препарати не менше півроку. Також потрібно розуміти, що несвоєчасна відміна може викликати погіршення самопочуття, це говорить про те, що організм ще не адаптувався до нових умов і краще поступово знижувати дозування. Жінка, що проходить МГТ, обов’язково повинна відвідувати гінеколога, який призначив лікування. Як правило, досить робити це раз на півроку, а іноді й раз в рік, якщо лікар не призначив інше.

Share Button
[an error occurred while processing the directive]